Normal view MARC view ISBD view

E drejta nderkombetare Textbook on International Law

by [Martin Dixon].
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Tirane Tirana Times 2011Description: 468 pg 0.781 kg.ISBN: 0406591857 .Subject(s):
Tags from this library: No tags from this library for this title. Add tag(s)
Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Location Call number Status Date due
Books Books
Epoka University Library
KZ 3275 .S53 (Browse shelf) Available

Ky libër mbi të drejtën ndërkombëtare iu jep studentëve një trajtim të përmbledhur të të gjitha temave themelore, që studiohen në kurset e të drejtës ndërkombëtare, duke iu dhënë studentëve gjëra të reja për temën, me një hyrje të plotë e të kujdesshme dhe me një shtrirje të përshtatme.

Qëllimi kryesor i këtij libri është t'i pajisë studentët me mjetet bazë të analizës së një problemi që përfshihet nga e drejta ndërkombëtare. Pa kuptuar drejtimet kryesore të subjektit është e pamundur të vlerësosh se si e drejta ndërkombëtare mund të të ndihmojë ta bësh botën të funksionojë, pastaj të kuptosh se si ajo mund të ndihmojë të zgjidhësh problemet kritike me të cilat përballet shoqëria ndërkombëtare.

Includes bibliographical references.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Epoka University Library, Rr. Tiranë-Rinas,Km. 12 1039 Tirana, Albania
+355 4 2232 086| FAX +355 4 2222 117|library@epoka.edu.al