Your search returned 11 results. Subscribe to this search

|
1. E ardhmja e lirise = The future of freedom : Demokracia joliberale brenda dhe jashte vendit = illiberal democracy at home and abroad

by Zakaria, Fareed.

Publisher: Tirana : IDK , 2004Availability: Items available for loan: Epoka University Library [JC 423 .Z35 2004] (1).

2. Bota pas-amerikane

by Zakaria, Fareed.

Publisher: Tirane : IDK, [2010]Availability: Items available for loan: Epoka University Library [CB 161 .Z34 2010] (1).

3. Konservatorizmi : endrra dhe realiteti

by Nisbet, Robert A.

Publisher: Tirane : IDK, 2002Availability: Items available for loan: Epoka University Library [JA 81 .N568 2002] (1).

4. Gramatike e qyteterimeve

by Braudel, Fernand.

Publisher: Tirane : IDK, [2009]Availability: Items available for loan: Epoka University Library [CB 78 .B73 2009] (1).

5. Studime kulturore ballaknike

by Skendi, Stavro.

Publisher: Tirane : IDK, [2005]Availability: Items available for loan: Epoka University Library [P 381 .B3 .S55 2005] (1).

6. Kujtime : 1885-1925

by Vlora, Ekrem.

Publisher: Tirane : IDK, 2010Availability: Items available for loan: Epoka University Library [DR 701.S54 .V5 2010] (2). Checked out (1).

7. Nacionalizmi

by Gellner, Ernest.

Publisher: Tirane ; IDK, 2005Availability: Items available for loan: Epoka University Library [JC 311 .G475 2005] (1).

8. Historia e ekonomise

by Galbraith, John Kenneth.

Publisher: Tirane : Botimet IDK, 2009Availability: Items available for loan: Epoka University Library [HB 75 .G274 2009] (2).

9. Politika e jashtme e Shteteve te bashkuara

by Cox, Michael; Stokes, Doug.

Publisher: Tirane ; Botimet IDK, 2009Online Access: Table of contents only Availability: Items available for loan: Epoka University Library [E 183.7 .C69 2009] (1).

10. Shqipëria e Epërme : Një udhëtim në Shqipërinë e veriut të vitit 1908

by Durham, M. E. (Mary Edith).

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: not fiction Publisher: Tirane : IDK Botime, 2000Availability: Items available for loan: Epoka University Library [DR 917 .D87 2000] (1).

11. Të menduarit shpejt dhe të menduarit ngadalë

by Kahneman, Daniel.

Material type: book Book; Format: print bibliography bibliography; Literary form: not fiction Publisher: Tiranë : IDK Botime, 2011Availability: Items available for loan: Epoka University Library [BF 441 .K238 2011] (1).

Epoka University Library, Rr. Tiranë-Rinas,Km. 12 1039 Tirana, Albania
+355 4 2232 086| FAX +355 4 2222 117|library@epoka.edu.al