Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Heir to the glimmering world

by Ozick, Cynthia.

Publisher: Boston : Houghton Mifflin, 2004Online Access: Contributor biographical information | Publisher description | Sample text Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PS 3565.Z5 .H45 2004] (1).

2. Shkolla e biznesit : per ata qe duan te ndihmojne te tjeret

by Kiyosaki, Robert T; Lechter, Sharon L.

Publisher: Prishtine : Elta BS, 2009Availability: Items available for loan: Epoka University Library [HG 179 .K565 2009] (1).

3. Babai i Pasur, Babai i Varfër : Cfarë u mësojnë të pasurit fëmijëve të tyre që nuk ua mësojnë klasa e varfër dhe e mesme!

by Kiyosaki, Robert T; Lechter, Sharon L.

Publisher: Prishtinë: Titanic, 2000Availability: Items available for loan: Epoka University Library [HG 179 .K565 2000] (1).

4. The great Gatsby

by Fitzgerald, F. Scott (Francis Scott); Prigozy, Ruth.

Material type: book Book; Format: print bibliography bibliography; Literary form: fiction Publisher: Oxford [England] ; New York : Oxford University Press, 2008Availability: No items available

Epoka University Library, Rr. Tiranë-Rinas,Km. 12 1039 Tirana, Albania
+355 4 2232 086| FAX +355 4 2222 117|library@epoka.edu.al