Your search returned 7 results. Subscribe to this search

|
1. Engjej dhe djaj

by Brown, Dan.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2005Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PS 3552 .R685434 .A82 2005] (1). Checked out (1).

2. Kodi i Da Vincit

by Brown, Dan.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2003Online Access: Contributor biographical information | Sample text | Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PS 3552 .R685434 .D3 2003] (1).

3. Kush e syndon botën? : Historia e fshehtë që bashkon komisionin trepalësh me masonët dhe piramidat e mëdha

by Marrs, Jim.

Material type: book Book; Format: print bibliography bibliography; Literary form: not fiction Publisher: Tiranë : Bota Shqipëtare, c2008Online Access: Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [E 840 .M36 2000] (1).

4. The Da Vinci code : a novel

by Brown, Dan.

Edition: 1st ed.Material type: book Book; Format: print ; Literary form: fiction Publisher: New York : Doubleday, 2003Online Access: Contributor biographical information | Sample text | Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PN 2921 .A75 2003] (3).

5. The gorgon's gaze

by Golding, Julia.

Edition: 1st Marshall Cavendish ed.Material type: book Book; Format: print ; Literary form: fiction ; Audience: Pre-adolescent; Publisher: New York : Marshall Cavendish, 2007Online Access: Table of contents only Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PZ 7 .G5678 2007] (1).

6. The gorgon's gaze

by Golding, Julia.

Edition: 1st Marshall Cavendish ed.Material type: book Book; Format: print ; Literary form: fiction ; Audience: Pre-adolescent; Publisher: New York : Marshall Cavendish, 2007Online Access: Table of contents only Availability: No items available

7. The Da Vinci code

by Brown, Dan.

Edition: Special illustrated ed., 1st ed.Material type: book Book; Format: print ; Literary form: fiction Publisher: New York : Doubleday : 2004Online Access: Contributor biographical information | Sample text | Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PS 3552 .R6854 2004] (1).

Epoka University Library, Rr. Tiranë-Rinas,Km. 12 1039 Tirana, Albania
+355 4 2232 086| FAX +355 4 2222 117|library@epoka.edu.al