Your search returned 17 results. Subscribe to this search

|
1. Historia e filozofise te se drejtes

by Kocollari, Irakli.

Publisher: Tirane : Botimet "Dudaj", 2008Availability: Items available for loan: Epoka University Library [K 215.A43 .K63 2008] (1).

2. Media, politika, shoqeria, 1990-2000 : ikja nga kompleksi i Rozafes

by Fuga, Artan.

Publisher: Tirane : Botimet "Dudaj", 2008Availability: Items available for loan: Epoka University Library [DR 978.3 .F833 2008] (1).

3. Zonja sekretare = Madam Secretary

by Albright, Madeleine Korbel; Woodward, William.

Publisher: Tirana : Botimet Dudaj, 2003Availability: Items available for loan: Epoka University Library [E 840.8 .A37 .A3 2003] (2).

4. Rrota e mundimit

by Fuga, Artan.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2007Availability: Items available for loan: Epoka University Library [HN 620.5.Z9 .S624 2007] (1).

5. Guximi per te shpresuar = The audacity of hope : refleksione per rikthimin e endrres amerikane = thoughts on reclaiming the American dream

by Obama, Barack.

Edition: 1st ed. Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, c2006Online Access: Table of contents only | Contributor biographical information | Publisher description | Sample text Availability: Items available for loan: Epoka University Library [E 901.1.O23 .A3 2006] (2).

6. Deballkanizimi i Ballkanit

by Xhaferaj, Ferdinand.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2007Availability: Items available for loan: Epoka University Library [DR 38.2 .X43 2007] (1).

7. Hiri i vullkanit : roman

by Fevziu, Blendi.

Publisher: Tirane : Botimet "Dudaj", 2010Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PG 9621 .F43 .H57 2010] (1).

8. Engjej dhe djaj

by Brown, Dan.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2005Availability: No items available Checked out (1).

9. Kodi i Da Vincit

by Brown, Dan.

Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2003Online Access: Contributor biographical information | Sample text | Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [PS 3552 .R685434 .D3 2003] (1).

10. Living history = Living History

by Clinton, Hillary Rodham.

Material type: sound Sound; Literary form: biography Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2003Online Access: Contributor biographical information | Publisher description Availability: Items available for loan: Epoka University Library [E 887.C55 2003] (1).

11. Living history

by Clinton, Hillary Rodham.

Material type: sound Sound; Literary form: biography Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2003Online Access: Contributor biographical information | Publisher description Availability: No items available

12. Living history

by Clinton, Hillary Rodham.

Material type: sound Sound; Literary form: biography Publisher: Tirane : Botimet Dudaj, 2003Online Access: Contributor biographical information | Publisher description Availability: No items available

13. E drejta penale : pjesa e përgjithshme

by Muçi, Shefqet.

Material type: book Book; Format: print bibliography bibliography; Literary form: not fiction Publisher: Tiranë : Botimet Dudaj, 2007Availability: Items available for loan: Epoka University Library [KJ G3800 .M87 2007] (1).

14. Procedura Civile

by .

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: not fiction Publisher: Tirane Botimet DUDAJ 2008Availability: Items available for loan: Epoka University Library [KZ 3275 .S53 2008 ] (1).

15. E drejta Nderkombetare Publike

by E Drejta Nderkometare Publike.

Material type: score Score; Format: print Publisher: Tirane Botimet Dudaj 2010Availability: Items available for loan: Epoka University Library [KZ 3225.B76. A37 2010] (1).

16. Liberalizimi dhe kufijte e drejtesise

by .

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: not fiction Publisher: Tirane Botimet Dudaj 2010Availability: Items available for loan: Epoka University Library [KZ 3275 .S53 2012] (1).

17. Gjykata Europiane dhe Liria e shprehjes

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: not fiction Publisher: Botimet Dudaj Availability: Items available for loan: Epoka University Library [KJ 228 .V475 .V47 ] (1).

Epoka University Library, Rr. Tiranë-Rinas,Km. 12 1039 Tirana, Albania
+355 4 2232 086| FAX +355 4 2222 117|library@epoka.edu.al